Computer Experts:

+48 885588855

Samsung i Xiaomi szykują laptopy RISC z ARM i Windows 10

Współpraca Microsoft-Qualcomm już wkrótce osiągnie efekt taki, że na rynku wylądują pierwsze laptopy Always Connected  PC z Windows 10 na platformie z CPU RISC na licencji ARM. Swoje pierwsze produkty tego typu z procesorami Snapdragon 835 zaprezentowali już Asus oraz HP i Lenovo. Najnowsze informacje mówią o kolejnych producentach, którzy zamierzają dołączyć do tego grona.

Mowa tu o zawodnikach dużego kalibru, ponieważ chodzi o Samsunga Xiaomi, jak wiadomo liderów rynku smartfonów, korzystających z RISCowych procesorów ARM.

Laptopy, których sercem będą procesory ARM Snapdragon 835, jeszcze nie zapewnią takiej wydajności jak układy x86 od Intela, ale oferować mają kilka zasadniczych przewag nad tradycyjnymi rywalami. Jedną z nich ma być bardzo długi czas pracy na baterii sięgający nawet ponad 20 godzin, ale warto wspomnieć też o zintegrowanym modemie LTE oraz funkcji Always Connected, dzięki której notebooki działać będą jak smartfony, co oznacza, że nie będą wchodzić w stan uśpienia i będą nieustannie gotowe do pracy, w tym korzystania z sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *