Computer Experts:

+48 885588855

Pojawiły się nowe laptopy z procesorami ARM Snapdragon 835 firmy Qualcomm w architekturze RISC

Na rynku pojawiły się nowe modele laptopów korzystające z procesorów RISC na licencji ARM produkowanych przez firmę Qualcomm.
Chodzi o trzy modele napędzane procesorami Snapdragon 835 i wyposażone w system operacyjny Windows 10 z firmy Microsoft.
Nowe komputery o masie ok. 1,2 – 1,5 kg działają na baterii do 20 godzin i należą do nowej grupy sprzętu nazywanej Always Connected PC, czyli laptopy i notebooki działać będą jak smartfony, co oznacza, że nie będą wchodzić w stan uśpienia i będą nieustannie gotowe do pracy, w tym korzystania z sieci.
Najnowszy sprzęt z procesorami RISC ma być nową jakością na rynku komputerowym, dzięki dłuższej pracy na baterii niż sprzęt z układami Intela czy AMD.
Producentami tych nowości są: ASUS, HP i Lenowo. Nowy sprzęt zaprezentował Microsoft.

Model Asusa ma pojawić się w Europie w I kw. 2018 r. w cenie ok. 800 euro (ok. 3360 zł).
Jest to 13,3-calowe konwertowalne urządzenie z 8 GB RAM, 256 GB pamięci flash UFS 2.0, która jest szybsza niż SSD i eMMC.
Laptop ma 14,9 mm grubości i masę 1,39 kg.
Urządzenia ma przy tym cechować duża szybkość komunikacji sieciowej dzięki gigabitowym modułom LTE. Np. pierwszy laptop z ARM i Windows 10 od Asusa ma umożliwić ściągnięcie 2-godzinnego filmu w ciągu 10 sek. przez LTE.

W ocenie Qualcomma nowy sprzęt z procesorami RISC zmieni przyszłość komputerów osobistych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *